Львівський учень представлятиме Україну на Міжнародних молодіжних дебатах в Угорщині!

Учень 10-А класу ліцею №28 Адріан Стогній – представлятиме Україну на Міжнародних молодіжних дебатах, які відбудуться в Угорщині 10 жовтня. На цьому змаганні братимуть участь школярі з 12 країн світу.

У фіналі Національного відбору четверо українських школярів дебатували німецькою мовою на тему: «Чи потрібно призовну армію в Україні замінити на професійну?».

Під час оцінювання виступів журі брало до уваги уміння доповнювати думки інших учасників, розуміти та аналізувати їх позицію тощо.

Адріан Стогній зумів довести усім, що вміє гарно розкрити тему доповіді, використовуючи ораторське мистецтво, вільно володіє німецькою мовою та  легко може доповнювати думки інших учасників.

Ви з дитинства захоплюєтесь німецькою мовою? Чим вона вас надихає?

Ще змалку я цікавився спортом, зокрема футболом, баскетболом та плаванням, проте у 9-му класі покинув все. Адже батьки сказали, що настав час, коли треба щось змінювати і робити все для свого майбутнього. Саме тому я почав всебічно розвиватися, поглиблено вивчати математику та іноземні мови. Перевагу надав все-таки предметам гуманітарного напряму, а саме німецькій мові. На це впливали багато чинників: моя мама вчитель німецької мови, а з батьком ми часто подорожуємо до Німеччини.

Ви берете активну участь у різноманітних німецькомовних змаганнях, заходах?

Так, зокрема у 2017-2018 році  я зайняв 1 місце на Обласній олімпіаді з німецької мови та став переможцем на Всеукраїнській олімпіаді і отримав диплом ІІ ступеня. Влітку я мав змогу поїхати до Німеччини по програмі обміну та тиждень навчався у німецькій гімназії. Саме в цей період   я зрозумів, що німецька мова – моє покликання.

Що Вас підштовхнуло спробувати взяти участь у молодіжних дебатах ?

На початку 10 класу мої вчителі з німецької мови Наталія  Країнська та Марія-Анна Височан запропонували взяти участь у молодіжних дебатах німецькою мовою. Спершу стало лячно, бо я не був упевнений у своїх силах.  Та все змінилося після шкільного етапу змагань, бо я зрозумів, що це найкраще відчуття відстоювати свою позицію, думку та  переконання. Зі своїм приятелем Богданом Синчуком, що навчається в паралельному класі, ми пройшли міський етап, потім регіональний, а опісля – всеукраїнський відбір. Переможців запросили  на тренінг, який відбувався 4 дні у Берліні, а у Києві відбувся півфінал, у якому ми знову перемогли.

Вітаємо з перемогою. Що Ви відчували, коли Вас оголосили фіналістом?

Фінал став найвідповідальнішим моментом, на шляху до якого мене підтримували мої друзі, батьки,  учителі та знайомі.  Моє життя перевернулося з ніг на голову, і це приносило мені неабияке задоволення.  У жовтні  я поїду на  Міжнародний фінальний тиждень, що відбудеться у Будапешті. Варто визнати : цей рік став для мене великим викликом, але врешті-решт – безцінним  досвідом. Нові знання, хороші знайомства, цікаві поїздки надихають на нові перемоги.

Дякуємо Вам за цю бесіду, бажаємо Вам успіху на Міжнародних дебатах!

Дякую!

Залишити відповідь